śr. Gru 12th, 2018

Jesteś projektantem? Rozkręć biznes!

Studia z zakresu projektowania wnętrz są obecnie bardzo popularne i dużo jest kandydatów na jedno miejsce. Nic dziwnego – architekci w dzisiejszych czasach mają ręce pełne roboty – nie brakuje zleceń, nowych projektów, osób zainteresowanych zaprojektowaniem i pełnym wyposażeniem ich nowego lokum.

Co zrobić na początku?

Na pewno należy zacząć od założenia swojej działalności, a potem pomyśleć o jakimś nowoczesnym biurze. Jak Cię widzą tak Cię piszą, a biuro jest swoistą wizytówką firmy, szczególnie w tej branży. Potem pozostaje już pozyskiwanie klientów. Oczywiście z czasem warto zasilić swoje szeregi innymi specjalistami, którzy mogą dużo wnieść do firmy i wpłynąć na jej rozwój.

Jak szukać klientów?

Przede wszystkim należy się im pokazać z jak najlepszej strony, a nie będzie to możliwe bez nowoczesnej i dobrze dostosowanej pod kątem użytkowników i urządzeń mobilnych strony internetowej. To z reguły ludzie szukają specjalistów i warto mieć to na uwadze. Bardzo ładną stronę zobaczymy po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła dom-art kraków.

Bardzo ważne są dotychczasowe realizacje – klienci są bardzo przeczuleni na tym punkcie i zawsze sprawdzają portfolio. Bez niego firma traci na wiarygodności i na pewno jest ciut ciężej pozyskać klientów, gdy konkurencja jest ogromna, a jednocześnie prezentuje swoje prace. Najciężej jest w większych miastach, ponieważ to tam popyt na tego typu usługi jest największy. Warto jednak próbować, ponieważ równie mocno jak portfolio liczy się podejście do klienta, pomysłowość, kontakt, terminowość w realizacji. Kilka dobrych opinii i poleceń sprawi, że biznes powoli się rozkręci.

Co dodatkowo?

Na początku swojej zawodowej drogi można pomyśleć o ogłaszaniu się ze swoimi usługami na specjalnych portalach branżowych i z ofertami. Dodatkowo warto brać udział w spotkaniach i konferencjach, które organizowane jest co jakiś czas w różnych miastach w naszym kraju. Tam można nie tylko pozyskać klientów, ale także zaprezentować się wśród konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *