śr. Gru 12th, 2018

Urządzanie nowego domu

Budowa domu została zakończona. Masz już wprawione okna i drzwi. Czas pomyśleć na wykończeniem ścina i podłóg. Na tym etapie należy już zacząć zastanawiać się nad aranżacją poszczególnych wnętrz, bowiem odpowiedni kolor ścian i rodzaj podłóg jest istotnym elementem ostatecznego wyglądu wnętrza. Zastanawiając się nad urządzeniem domowych pomieszczeń należy wziąć pod uwagę takie elementy jak:

a. rodzaj wnętrza – nie każde wnętrza będą współgrały w każdym naszym pomysłem. Dlatego wybierając aranżację i wcielając kolejne nasze pomysły w życie zastanówmy się, czy aby na pewno są to pomysły funkcjonalne, które okażą się dobrym pomysłem dla danego pomieszczenia. Czasem może być tak, że pomysł będzie dobry, będzie ciekawie wyglądał, ale w codziennym życiu zupełnie będzie przez nas pomijany, bo będzie tylko powodował więcej kłopotów niż pożytku. Dlatego przy każdym genialnym pomyśle zadajmy sobie pytane: czy w naszym domu naprawdę tego potrzebujemy? To nie oznacza, że nie należy używać wyobraźni. To oznacza, że trzeba jej używać z głową.

b. meble do wnętrza – jedne pokoje są bardziej, inne mniej wymiarowe. Jeśli nie możemy znaleźć wymarzonych mebli, wówczas warto rozważyć – meble drewniane na zamówienie. Wówczas mamy absolutną pewność, że meble będą pasowały idealnie do naszych pomieszczeń.

c. kolory dominujące – każdy z nas jest inny. Każdy z nas lubi inne kolory. Dlatego urządzając wnętrza w nowym domu warto zadać sobie pytanie jaki kolor podoba się nam najbardziej i jaki kolorem chcielibyśmy być otoczeni. Warto przy tym pamiętać, że niektóre kolory dodają energii, inne uspokajają, a jeszcze inne pobudzają kreatywność. Zatem wybierając kolory do domu, dobrze jest także zapoznać się ze znaczeniem barw i ich wpływem na ludzką psychikę.

d. spójna całość – należy urządzając wnętrza należy pamiętać, że powinny one stanowić jedną spójną całość, która będzie ze sobą współgrała i pośród której będziemy się czuli dobrze. To w końcu nasz dom i podstawową zasadą w jego urządzaniu jest nasza wygoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *